Dekoracyjne malowanie ścian i murale

   Dekoracyjne malowanie ścian podbija polskie miasta i staje się hitem w naszych domach będąc wspaniałą alternatywą do naklejek ściennych czy tapet – pozwala nadać pomieszczeniu duszę i cudowny, niepowtarzalny klimat. Artystyczne malowanie ścian to realistyczne, przepiękne obrazy malowane na ścianach prywatnych domów oraz na elewacjach budynków. Nasz zespół zawodowo zajmuje się nowoczesnymi, artystycznymi projektami pokoi dziecięcych, biur, lokali, oraz miejsc pożytku publicznego. Dekoracyjne malowanie ścian odbywa się za sprawą obrazu rzuconego przez rzutnik na ścianę w celu przedstawienia zamysłu projektu. Malujemy pędzlami, wałkami oraz aerografami.

     Wykonujemy również murale, malowidła ścienne potocznie zwane “graffiti” – nazw jest wiele.
To nasz konik i nasza pasja! Wystarczy nam mur, filar, ściana, duża powierzchnia, najlepiej otynkowana – pokrywamy ją wielkoformatowym malowidłem na specjalne zamówienie.
Często słowo “mural” wrzuca się do jednego worka z napisem “street art” – niesłusznie bo w rzeczywistości murale to nie jest to samo co graffiti. Są tworzone legalnie, to artystyczne obrazy lub reklamy a nie wulgarne, obrażające napisy. Fascynujemy się muralami i ich historią – pierwsze polskie murale sięgają czasu PRL-u, wtedy urozmaicały osiedla z wielkiej płyty – na szarych betonowych budynkach można było oglądać reklamy Pewexu czy PKO lub rozmaite hasła polityczne i propagandowe związane z partią robotniczą. W dzisiejszych czasach na szarych pustych ścianach miast Polski można oglądać malowidła artystów street art z całego świata np. wyłącznik światła na bloku w Katowicach (Escif z Hiszpanii). Murale są też idealnym sposobem upamiętniania – np. śmierć Zdzisława Beksińskiego (malowidło przy wejściu do jego bloku), “Rok Tuwima” (Łódź) czy też Galeria Wolnego Tybetu w Warszawie.